Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklamalarda bulundu.Koca, 1 günde 63 bireyin hayatını kaybettiğini toplam ölü adedinin 277'e yükseldiğini açıkladı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak!

Koca, virüsün hangi ilde kaç can aldığını da açıkladı.Bilim Kurulu Toplantısı sonra kameraların karşısına geride bıraktığımız Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki korona virüs salgınına dair açıklamalarda bulundu.Bakan Koca, koronadan hayatını   kaybeden hasta adedinin 277'ye yükseldiğini ifade etti.Toplam hasta adedinin 15 bin 679 olduğunu aktaran Koca, 14 bin 196 şahsa test yapıldığını duyurdu.Sıhhat Bakanı 606 sıhhat çalışanının da testinin pozitif çıktığını   sosyal ve gündelik hayatlar ve şehirlerde hareketlilik ne kadar az olursa o kadar galip gelirsiniz.

Son 24 saatte oluşturulan test adedi 14 bin 396, olay adedi 2 bin 148.  Toplam hayatını kaybedenlerin adedi 277 oldu."1 KİŞİ VİRÜSÜ 30 KİŞİYE BULAŞTIRIYOR"Bizim filyasyon diye tanımladığımız taradığımız hastaların durumu.   Şu anda yaptığımız taramalarda hasta adedi 10 bine vardı.

Siz basın ve medya mensupları aracılığı ile buradan aile hekimlerimize teşekkür etmek istiyorum bu tablonun meydana çıkmasında çok yardımcı oldu.

Bu taramada yalnızca 1 hastanın filyasyon çalışmasını numune olarak gösteriyorum.

Kimlerde pozitif gördüğümüz, kimlerin yoğun bakımda olduğunu kimlerin hayatını gösterdiği bir numune.   Kendisini şüpheli gören herkesin bu salgın hastalık döneminde izole etmesini istiyoruz.

Sayılarımız artıyor ama olaylarımız içindeki ölüm seviyesi 1.58.   Bu anlamda çoğu ülkeden alçakta olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları