Bir çok kadının adet dönemlerinde şiddetli ağrıdan ve aşırı kanamadan şikayetçi olmaktadır. Özellikle adet dönemlerinde sıklıkla sorulan sorulardan olan bu dönemi daha rahat ve az sancılı geçirmenin yollarını berkhaber.com okurları için bir araya getirdik.

Adet dönemini rahat geçirme yolları nelerdir kahve gecikmeye neden oluyor!


Bir çok kadının adet dönemlerinde şiddetli ağrıdan ve aşırı kanamadan şikayetçi olmaktadır. Özellikle adet dönemlerinde sıklıkla sorulan sorulardan olan bu dönemi daha rahat ve az sancılı geçirmenin yollarını berkhaber.com okurları için bir araya getirdik. Adet dönemlerinde sancı şiddetini arttıran veya kanamayı kesen bazı günlük alışkanlıklarımız bulunmaktadır. Bu alışkanlıkların başında olan günlük kavhe tüketimleri gelmektedir. Regl dönemlerini daha dahat geçirmenizi ve uzak durmanız gereken o alışkanlıkları hadi gelin hep beraber inceleyelim...

KAHVE DÜŞKÜNLERİNE DİKKAT!

Özellikle iş yerinde, okulda, evde kahvesiz yapamay kadınlar için adet dönemlerinde bu alışkanlığınızda olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir. Kahve adet dönemlerinde kesilme veya geciktirme gibi adet düzensizliklerine neden olmaktadır. Bu yüzden kahve yerine sizi rahatlatacak olan bitki çaylarını yumuşak içimli çayları tüketmek daha sağlıklı olacaktır.

EVDE KENDİ MEYVE SUYUNUZU KENDİNİZ YAPIN!

Pakette hazır satılan meyvesularını tüketmek yerine doğal olan evdeki meyveleri sıkıp kendi meyve suyunuzu yapmak adet dönemi için daha sağlıklı ve yararlı olacaktır.

BİLİNENİN AKSİNE EGZERSİZ YAPMAK...

Adet dönemlerinde her ne kadar şiddetli ağrı sancılar sizi rahatsız etsede hareket etmeyip kendinizi eve kapatmak yerine çeşitli egzersizler yapmak yürüyüş yapmak ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Özellikle adet dönemlerinizde ara verdiğiniz egzersizlere devam etmenizi öneriyoruz.

ADET GECİKMESİNDE YAŞANABİLECEK DURUMLAR

Kilo kaybı, çeşitli vajinal problemler, polikistik over sendromu, dengesizleşen uyku sorunları, ara ara gerginlikler, enerji kaybı gibi bir çok sorunlarla karşılaşabilirisiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları