Belediyelerin yardım hesaplarını bloke etmesiyle alakalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu İçişleri Bakanlığı’nın,“Devlet bunları der ama ey vatandaşım, işte hesap numarası, para yatır da düze çıkalım demez.

İyi Partili Dervişoğlu ''Devlet halkın gönül havuzuna göz dikemez''

Belediyeler vasıtasıyla dolmaya başlayan gönül havuzlarına çökmez” dedi.

Adnan Yüceer / Berkhaber – ÖZEL HABER

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu devletin zor zamanlarda halkına sahip çıkması gerekliliğini vurgulayarak, belediyelerin yardım kampanyalarının bloke edilmesini eleştirdi.

Ey vatandaşım, işte hesap numarası, para yatır da düze çıkalım diyemez bir Devlet.

Belediyeler vasıtasıyla dolmaya başlayan gönül havuzlarına çökmez” dedi Dervişoğlu.

Salgının boy gösterdiği derhal bütün ülkelerde insanların gözü kulağı, ülkeyi yönetenlerde olduğunu ifade eden Dervişoğlu, “İşleri amacıyla endişe duyuyorlar.

Sadece kendilerini amacıyla değil, istikbal nesiller amacıyla de endişe ediyorlar.

Bu gerçek ülkemiz ve milletimiz amacıyla de geçerli.

Dünyanın çoğu üklesinde, iktidarlar vatandaşlarına rahat olmalarını salık verip, devlet olarak arkanızdayız derken, önceki gece duyduğumuz sözler bizlerde büyük bir hayal kırıklığı ve hüzne yol açtı.

Dünyanın derhal her üklesinde devlet vatandaşına el uzatırken, Türkiye’yi yöneten iktidar elini vatandaşının cebine uzattı.

Cumhurbaşkanı’ndan, dertlerine derman laflar bekleyen yurttaşlarımızın yaşadığı hayal kırıklığı, tamiri güç bir hüzün olduğunu ifade eden Dervişoğlu, “Mesele dayanışma ruhuysa, bu ulusal yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile rekabet ile

İktidar olarak ne yapacaklarını bilir ve Devleti yönetenler bu hususa katkı sağlar.Devleti yöneten iktidar ben yardım istemem,yurttaşıma yardım ederim hiç akıllarına gelmedi.

Ben devletim her kuruma, her şahsa aynı mesafedeyim diye düşünmek akıllarından geçmedi.

Bakan Soylu'nun icraatıyla, Büyükşehir Belediyelerimizin yardım hesaplarına bloke koydular.

Yine parayı bulduk iştahıyla, yurttaşlarımızın dişinden tırnağından artırarak doldurduğu vicdan havuzuna göz diktiler.

Erdoğan’ın, siyasi endişelarla hareket ederek tekrar Ak Parti Genel Başkanı kimliğine büründüğünü ifade eden Dervişoğlu şunları kaydetti: “Ona bu Hatayı yaptıranları, kendi affetse bile biz affetmeyeceğiz.

Yurttaştan para isteyelim diye akıl verenler kimse, Belediyelerin topladığı yardımlara çökelim diyenler kimse, Tanrı şahit, sayın Cumhurbaşkanı unutsa bile, biz unutmayacağız.

Buradan bir kez daha uyarmak isteriz, Cumhurbaşkanı, size bu sorunları yaptıranları süre kaybetmeden yanınızdan uzaklaştırın”

İYİ Parti olarak ilk günden itibaren devletin attığı olumlu adımlara destek olduklarını ve olmaya devem edeceklerini ifade eden Dervişoğlu, “Bu zor zamanlarda devletimizin atacağı her olumlu adımın destekçisi olacağız.

Ama tekrar ilan ettik ki, bu zor zamanlarda milletimizi daha da dara düşürebilecek her adımın karşısında oluruz.

Günümüz sitemimiz, günümüz isyanımız işte tam da bunadır.

Merkez Bankası’nın ihtiyat akçesi bu günler amacıyladi, yediniz bitirdiniz.

İşsizlik Fonu’nda biriken para bugünler amacıyladi, ne yaptınız bilen yok.

imar barışı, bedelli askerlik, Vergi barışı gibi yasalarla çok fazla paralar topladınız, kimin cebinde öğrenebilen yok.

Suriyeli sığınmacılara gerek görülürse 40 sene bakabileceğini ifade eden bir iktidarın, kendi vatandaşına 3-5 ay bakamayacak duruma gelmesi, sizin ayıbınız, bizimse acımızdır.

İki gün önce İstanbul Valisi koli bağışlayan iş adamlarının reklam sponsoru gibiydi” dedi.

“Devlet, devlet olduğunu asıl buzamanlarda gösterir” diyen Dervişoğlu, “Böyle sürelerde devlet vatandaşına; Su parasını, doğalgazı, elektriği düşünme, ben halledeceğim der.

Paraya gereksinimin varsa, seni banka önlerinde faizli kredi kuyruklarına mahkum etmeyeceğim, yükü omuzlayacağım der.

Sen ek, üret, kredilerini erteleyeceğim, Çiftçisine, sulama parasını kesmeyeceğim, yurttaşımızın gereksinimi var, ben varım der.

Çalıştırdığı işçilerini İşten çıkaran patronlara, sen de elini taşın altına koyacaksın, koymazsan senin de alnını karışlarım, der.

Çarkı döndüremeyen ufak işletmelere, sen emekçine sahip çık, ben destek olacağım der.

Ey vatandaşım, işte hesap numarası, para yatır da düze çıkalım diyemez bir Devlet.. Belediyeler vasıtasıyla dolmaya başlayan gönül havuzlarına çökmez.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları