Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, "Vatandaşlarımızın evde kaldıkları vakitlerde doğal gaz ve elektrik hizmetleri Sn. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kesintisiz ve güvenilir bir şekilde devam edecek” şeklindeki açıklamasına karşın korona virüs salgını nedeniyle evlerine kapanan çitçi banka ödemeyi gecikme yapınca elektriğimi kesmişler.

Antalya'da borcunu ödeyemeyen çiftçi Mustafa'nın elektriği kesildi

Antalya’nın Alanya eyaletinde elektrik borcunu ödeyemeyen emekli çiftçi Mustafa Sanay’ın elektriği kesildi.

salgın hastalık korona virüsü ile mücadele kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Vatandaşlarımızın evde kaldıkları vakitlerde doğal gaz ve elektrik hizmetleri Sn.Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kesintisiz ve güvenilir bir şekilde

Antalya’nın Alanya'da çiftçi Mustafa Sanay’ın elektrik borcunu ödeyemediğinden elektriği, CK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş doğrulusunda kesildiği bildirildi.

"Yurttaşlarımızın evde kaldıkları vakitlerde   doğal gaz ve   elektrik hizmetleri   kesilmeyecek   açıklamasını   anımsatan Bakan Fatih Dönmez’in,  Sn.Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kesintisiz ve güvenilir bir şekilde devam edecek” şeklindeki beyanatına rağmen   çiftçi   Mustafa   Sayan'ın   elektriği   kesildi.

Ancak evlerine kapanan yurttaşların bazıları borçlarını ödeyemedikleri amacıyla elektrik kesintisiyle karşı karşıya kaldığı bildirildi.

Antalya'nın Alanya eyaletinde yaşam sürdüren emekli çiftçi Mustafa Sanay’ın da elektrik borcunu ödeyemediği amacıyla elektrikleri kesildi.

Elektriği kesildiğini buzdolabında bulanan besin maddelerinin bozulduğunu bildiren Sanay şunları söyledi:* Elektriğim borcum nedeniyle Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş doğrulusunda kesildi.

Ancak elektriğimi hiçbir ikaz yapmadan kestiler.* Ben elektrik borcumu banka aracılığı ile ödüyordum.

Bu insanların durumları ne olacak.“DOLAPTAKİ GIDALAR BOZULDU”* Elektriğim kesildiği amacıyla buzdolabındaki besin maddeleri bozuldu.

Fatura borcu nedeniyle elektriği kesilen insanlar besinlarını nerede muhafaza edecekler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları