Kendall Jenner, üç sene önce büyük vaatlerle düzenlenen Fyre Festivali'nin sosyal ağ hesabından tanıtımını yapmış, karşığında 275 bin dolar almıştı. Ne var ama, biletlerin 4 ila 10 bin dolar arasında satıldığı şenlik fiyasko ile sonuçlanınca organizasyona ve tanıtım yapan meşhur isimlere dava açılmıştı. Şu Anda dava sonuçlandı ve Kendall Jenner 90 bin dolar para cezası aldı...

Kendall Jenner, açılan Fyre Festival davasını kaybetti, 90 bin dolar ödeyecek

Kendall Jenner, Hailey Baldwin, Bella Hadid, Emily Ratajkowski, Alessandro Ambrosio gibi ünlü isimler, 2017 yılında, Billy McFarland ile rapçi Ja Rule ’un kurduğu Fyre Medya şirketinin özel bir adada düzenleyecekleri lüks bir müzik festivalinin tanıtım yüzü olmuştu.

28 Nisan ’da düzenlenecek parti için o dönem festival için düşünce almayacak vaatlerde bulunulmuştu. Parti için 4 ila 10 bin dolar aralarında değişen rakamlar ödeyenler, festival günü geldiğinde Bahama Adası ’na akın etti ama hayatlarının şokunu yaşadılar. Besbelli şenlik namına hiçbir şey yoktu. Bir De adadan dönmenin bir yolu da yoktu çünkü apaçık uçak yoktu. Binlerce kişi Bahamalar ’da mahsur kalmış ve peynirli bir sandvice talim etmek zorunda bırakılmışlardı.


Yaşananlardan sonradan bilet alanlar keza Fyre Medya şirketine keza de organizasyonun tanıtımı yapan ünlü isimlere etkinlikte yer alıp sosyal medyadan festivalin reklamını yaptıkları için 100 bin dolarlık dava açmıştı. Mahkeme belgelerine göre Jenner, Instagram postu için 275 bin dolar almıştı. Çünkü vaatlerden biri Jenner ile özel bir yat partisiydi. Natürel ancak bu da gerçekleşmedi. Hemen ise dava sonuçlandı ve Kendall Jenner 90 bin dolar para cezası aldı…


“FYRE: The Greatest Party That Never Happened” adıyla geçen yıl Netflix ’te gösterime giren belgeli film, Billy McFarland ile rapçi Ja Rule ’un kurduğu Fyre Medya şirketinin özel bir adada lüks bir müzik deneyimi vaadiyle insanları nasıl dolandırdığını anlatmıştı.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları