Batman'da bir bakkal, sosyal mesafeyi korumak için aklına çok ilginç bir yöntem geldi.

Müşterilerine istemiş oldukları siparişlerini vermek için sopanın ucuna bağlamış olduğu sepetle ulaştıran bakkal, parasını da aynı şekilde alıyor.

Türkiye'de korona virüs görüldükten sonra hükümet vede belediyelerin yanı sıra vatandaşlar da kendince önlem almaya başladı.

Yıldırım, bakkala alışverişe gelen müşterilerine istemiş oldukları siparişleri, kendi imkanıyla yaptırmış olduğu sepetin içerisinde koyup sopayla uzatırken, parasını da aynı yöntemle almakta.

MÜŞTERİ İSE ÇOK MEMNUN

Aykut Ozan Mahallesi'nde Yıldırım' bakkalına gelen müşteriler, ilginç önlemden memnun olduklarını söyleyerek, korona virüs tedbirlerin her alanda uygulanması gerektiğini söyledi.

Bakkal Yıldırım, alışveriş yapmaya gelen müşterilerin istemiş oldukları siparişlerini, kendi imkanıyla sağlamış olduğu sepetin içerisinde koyup sopayla uzatıyor parasını aynı yöntemle almasıyla hem kendi sağlığını için hem de ilçe sakinlerini sağlığını düşünerek hayata geçirmiş oldu.

Böyle uygulamaları tüm esnaf ve dostlarıma tavsiye ediyorum. Gerekirse eldiven ve maske de kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları