Ukrayna'da korona virüsün ilk gördüğünüz yerlerden Çernovtsi kentindeki insanlara virüsü bulaştırdığı iddia edilen kadın, diz çöküp yalvardı.

Beni öldürün, kesin, doğrayın ama çocuklarıma dokunmayın!

Yelizaveta adlı bir kadın, çalışmak amacıyla gittiği İtalya’dan, Ukrayna’nın güneybatısında Romanya ve Moldova sınırında Çernotvtsi ilinin Kolenkovtsi yer alan köyüne dönüşünde kendisini karantina almayarak koronavirüsü tüm köye ve ile bulaştırmakla suçlanıyordu.

Konutunun yakılıp yıkalacağı tehditleriyle karşılaşan kadın, "Beni öldürün, ama çocuklarıma dokunmayın" dedi.

Halen giriş çıkışların yasaklandığı köyde, çok sayıda şahıs koronavirüs nedeniyle hastanede bulunuyor.

Yelizaveta, köylülerden kendine yoğun reaksiyonlerin gelmesi ve konutunun yakılarak yıkılacağı tehditleriyle karşılaşması üstüne, tüm köy halkından özür diledi.

Koronavirüs hastalığını atlattığını ve bir daha İtalya’ya katiyen gitmeyeceğini ifade eden kadın, diz çökerek, "Hayatımda çocuklarım ve torunlarımdan daha kıymetli bir şey yok.

Beni lime, lime edin kesin, doğrayın, ama yalvarırım evlatlarıma ve torunlarıma dokunmayın" dedi.

Hastanedeki tedavisinin sona erdiğini ve iyileşerek köye döndüğünü ifade eden kadın, başka taraftan köyde kendine karşı meydana gelen reaksiyon nedeniyle ekmek alabilmek amacıyla bile evden çıkamadığını, kapının önüne çıkmaktan

bile korktuğunu ifade etti.Ukrayna’da 669 şahısde korona virüsünün belirleme edildiği; 17 bireyin ise hayatını kaybettiği, 10 bireyin iyileştiği bildirdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları